احضار روح واقعیت داره؟

احضار روح واقعیت داره؟

تا حالا تجربه احضار ارواح داشتین

احضار روح

در خصوص احضار ارواح، اصولا مهمترین و پر حاشیه ترین سوال اینه که آیا احضار ارواح واقعیت داره یا نه؟ از لحاظ دینی اصل مساله احضار روح انکار نشده ولی چون افراد بسیار نادری قادر به انجام این کار هستن، به طور کلی احضار روح فریب و دروغه و کسانی که مدعیه این کار هستن، به نوعی شیاد و کلاهبردارن، از لحاظ عقلی هم احضار روح به طور طبیعی امکان پذیر نیست. پس ماجرای این همه ادعاهای احضار روح و ارتباط با ارواح چیه؟

تقریبا در این که روح وجود داره، هیچ شکی نیست و در حالاتی مثل حالت خواب، ارتباط با ارواح اتفاق میفته. ولی این که آیا میشه هر زمان که اراده کنیم، احضار روح داشته باشیم و ازشون سوال بپرسیم، از اون کاراییه که تا بهش اعتقاد نداشته باشی، سراغش نمیری.

شاید با فوت یکی از اقوام نزدیک به این فکر افتاده باشید که با روح مرحوم ارتباط برقرار کنید. ادعایی که خیلی از افراد سودجو دارن اینه که احضار روح رو برای شما با قطعیت انجام میدن اما نباید بازیچه دست اینجور کلاهبردارا بشید چون برقراری ارتباط با ارواح درسته که غیر ممکن نیست اما کار هرکسی هم نیست. توی اینجور مراسم ها میگن دور میز احضار روح بشینین و با وردهایی که خونده میشه ادعا میکنن که روح مورد نظر شما رو میبینن و تنها چیزی که تو این مراسم ها حقیقت داره، خالی شدن جیب شماست.

 

بازی تسخیر

 

اصل این موضوع احضار روح برمی گرده به دوران ویکتوریا که این جلسات احضار روح بسیار محبوب و پرطرفدار بود و معمولا اعیان و اشراف مهمونیهایی به همین عنوان برگزار می کردن. تو این مهمونیا افراد دور یه میز برای ارتباط با مردگان جمع می شدن و سوالاشون رو از روح حاضر در اتاق می پرسیدن. کم کم شک و تردید هایی نسبت به این جلسات به وجود اومد و تعداد این مهمونیا خیلی کم شد، ولی هیچ وقت به طور کامل از بین نرفت. حتی الان هم تو قرن بیست و یکم کسایی پیدا میشن که هنوز به این مراسمات اعتقاد دارن و در اون شرکت می کنن.

 

چگونه احضار روح کنیم؟

 

شما میتونید ی جلسه احضار روح رو بازسازی کنید اما این کار توسط هرکسی انجام نمیشه و دلیل وجود این همه کلاهبردار همینه.

برگزاری جلسه احضار روح خیلی کار سخت و طاقت فرسایی نیست و معمولا چیز زیادی هم نیاز نداره، یه میز گرد یا بیضی شکل، چند تا دونه شمع و یه نعلبکی و کمی غذا. اعتقاد این افراد هم اینه که شمع و غذا، ارواحی که به دنبال معاش و گرما هستن رو جذب می کنه. اگر چه در جلسات حرفه ای احضار روح به جای میز از تخته روح یا پلانکت استفاده میشه که روی اون یه سری تصاویر، علامت، حروف، اعداد یا کلمات قرار داره و روح از طریق این تصاویر و کلمات با اعضا صحبت می کنه.

 

وسایل احضار روح

 

شاید خیلی براتون سوال پیش اومده باشه که وسایل موردنیاز برای احضار روح چیه؟ وقتی وارد اتاق احضار روح میشید اولین چیزی که به چشم شما میخوره، میز احضار روح هست. یعنی حتی مهمترین وسیله احضار روح همین میزی هست که توی همه فیلمها یا اتاق کسایی که ادعای احضار روح دارن میبینین، که این میزها ی سری حروف یا علامت روی خودشون دارن. این علامت های روی میز احضار روح برای ارتباط با ارواح گذاشته شده که هنوزم کسی ثابت نکرده واقعیت داره.

 

تخته احضار روح

 

تخته احضار روح

 

 

احضار روح با نعلبکی

 

حالا که بحث میز احضار روح شد باید به شما بگیم که احضار روح با نعلبکی هم خیلی بین کسایی که ادعای توانایی احضار روح دارن، رواج داره. در واقع این افراد با خودشون اینجوری فکر میکنن که اگر در یک فیلم احضار روح با نعلبکی انجام شد پس اونا هم میتونن این کار رو انجام بدن و نعلبکی تنها چیزیه که نیاز دارن و اینجا هم دقیقا دارن اشتباه میکنن.

در کنار این وسایل ساده، قطعا لازمه در جلسه افرادی حاضر باشن که به این موضوع باور قلبی داشته باشن. این جلسات به هیچ وجه جای افراد شکاک و کودکان نیست. قانون مطلق و خاصی برای انتخاب تعداد شرکت کننده ها وجود نداره ولی بهتره که بر سه بخش پذیر باشه و کمتر از سه نفر هم نباشه.

در جلسات احضار روح معمولا لامپ ها رو خاموش می کنن یه غذایی مثل نون و سوپ رو روی میز قرار میدن. سپس با روشن کردن شمع ها، دست ها شون رو به همدیگه میدن و یه حلقه درست می کنن. بعد واسطه، که معمولا سابقه احضار روح رو داره، شروع به صحبت می کنه و از روح حاضر در اتاق میخواد که باهاشون صحبت کنه. در صورت برقراری ارتباط، سوالاتشون رو از روح می پرسن و جواب می گیرن. در آخر هم از روح به خاطر ملحق شدن به اونا تشکر می کنن و با خاموش کردن شمع ها و شکستن حلقه دست ها جلسه تموم میشه.

شرکت تو این جلسه ها می تونه یه تجربه عاطفی و لذت بخشی برای حضار داشته باشه و حس کنجکاوی و هیجان حضور روح رو برای افراد ارضا کنه. افرادی که معمولا تو چنین جلساتی شرکت می کنن، بعد از اتمام جلسه به یه آرامش و اطمینانی میرسن که براشون جذابه و باعث میشه که این کار رو بارها و بارها تکرار کنن.

 

عاقبت احضار روح

 

برای خیلی از مردم سوال پیش میاد که حالا اگر کسی بتونه این احضار روح رو انجام بده، عاقبت احضار روح چیه؟

در اینجا باید به شما بگیم که  عاقبت احضار روح و بی قرار کردن ارواح در اون دنیا واقعا مشخص نیست. اما خودتون به ما جواب بدید که اگر کسی آرامش شما رو در این دنیا بهم بزنه چیکار میکنید؟ پس شما هم همیشه برای آرامش ارواح گذشتگان خودتون دعا کنید و سعی کنید به دنبال عاقبت احضار روح نباشید.

 

 

وسایلی که برای احضار روح نیاز هست

 

داستان های احضار روح

 

البته شنیدن داستان های مربوط به ارواح واسه همه جذابه و افراد دوس دارن به خاطر کنجکاوی هم که شده در این مورد کتاب بخونن، قصه بشنون و فیلم ببینن. ولی آدمایی هم هستن که پا رو فراتر میذارن و تو جلسات احضار ارواح شرکت می کنن و یا به مکان های تسخیر شده سر میزنن. واسه این افراد که معمولا سر نترسی دارن، نگاه به مقوله روح و احضار ارواح می تونه حتی یه نوع  بازی و سرگرمی در نظر گرفته بشه.

با توجه به این که در ارتباط با این افراد همیشه احتمال کلاهبرداری وجود داره و مکان هایی هم که تسخیر شدن به نحوی ناامن و پر خطرن، ریسک چنین کنجکاویهایی گاهی وقتا خیلی زیاده و بهتره با جاهایی جایگزین بشن که از شرایط بهتری برخوردارن. مکان هایی مثل اتاق فرار ترسناک که تو این سال های اخیر به صورت تخصصی به موضوع روح و مکان های تسخیر شده، پرداختن و سعی کردن با نگاهی کاملا متفاوت، افراد رو سرگرم و هیجان زده کنن و حس کنجکاویشون رو ارضا کنن.

 

بازی احضار روح

 

بازی احضار روح

 

برای ایجاد جذابیت بیشتر، توصیه میشه از همون اول به سراغ اتاق فرارهایی مثل اتاق تسخیر مجموعه انیگما برین که با استفاده از لوکیشن حرفه ای؛ حس واقعی ترس و دلهره رو به مخاطب القا می کنه. در این اتاق با درنظر گرفتن تمام جزئیات، فضای بازی رو به گونه ای چیدن که کاملا واقعی و ملموس به نظر میاد. سناریوی داستان از این قراره که در سال 1974 در خانه ای همه اعضای خانواده به دست پدر خانواده تکه تکه میشن و هیچ نشانی از نلی دختر کوچیک خانواده پیدا نمیشه.... حالا در طول چند سال، همه آدمهایی که به این خونه نقل مکان میکنن؛ صدای آواز یه دختر بچه رو از دیوارهای اتاق میشنون... اکنون نوبت شماست تا ارواح این خونه رو آزاد کنین وگرنه جوانترین عضو گروه رو از دست میدین...

در این اتاق فرار شما باید امادگی روبرو شدن با روح یه دختر بچه رو داشته باشین و با هوش و درایت از چالش ها و معماهای پیش رو عبور کنین تا بتونین به نتیجه برسین . با وجود استرس حاکم بر فضا، هیجان این بازی خیلی زیاده و معماهاش اونقدر خلاقانه و جذاب هست که همه لحظات رو براتون خاطره انگیز می سازه.

 موسیقی و نورپردازی کاملا با دکور و سناریو همخوانی داره و همه با هم حس واقعی بودن شرایط رو بهتون القا می کنه. هر چیزی که در این اتاق می بینین و می شنوین، از سرنخ های بازی تا قفل ها و معماهایی که طراحی شده کاملا در راستای سناریوی داستانه و حال و هوای یه خونه تسخیر شده رو براتون تداعی می کنه. پس اگه واقعا چنین چیزهایی سرگرمتون میکنه، وقت رو از دست ندین و با یه اکیپ پایه و باحال یه روز خاطره انگیز برای خودتون بسازین.

 

منبع: اتاق فرار انیگما

میزان محبوبیت (13)

به این مقاله امتیاز دهید

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید

کوروش ۶ آبان ۱۴۰۱

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی اول اینکه چیزی به اسم احضار روح واقعیت نداره و احضار جن هستش دوم اینکه این روش احضار گفته شده کاملا غیر منطقی هست و با چیزی که میدونیم و انجام دادیم مغایرت داره سوم اینکه اطاق ترس ها بیشتر جنبه روانشناسی و جنایی داره تا احضار روح و ...

09120030269 09120036614