بهترین فیلم های فضایی

بهترین فیلم های فضایی

تاریخ ساز ترین فیلم های علمی تخیلی جهان

بهترین فیلم های علمی تخیلی

 

برای تمام کسانی که طرفدار بهترین فیلمهای فضایی هستن و با دیدن فیلمهای علمی تخیلی به هیجان میان این لیست رو آماده کردیم که یک سری از اونا به فیلمهای آخرالزمانی هم مربوط میشن. استارت اینجور فیلما از زمانی میخوره که قراره ی اتفاق بد برای زمین بیفته یا مردم دنبال ی جای بهتری برای زندگی هستن و بغیر از کره زمین، اولین جایی که به ذهنشون میرسه منظومه شمسی و ی سیاره هست که بتونن اونجا زنده بمونن و بعد از اون زندگی کنن.

اینجور فیلما تو همه رده های سنی طرفدار داره. چرا این حرف رو می زنیم؟ چون آمار نشون داده از بچگی در حال تخیل کردن هستیم و این کار تو بزرگسالی هم ادامه داره. میگی نه ولی باید بهت یادآوری کنم آینده ای که برای خودتون میسازید و با ذهن خودتون این کارها رو انجام میدید، همش به قدرت تخیل شما مربوط میشه.

 

فیلم های علمی تخیلی

 

وقتشه بریم سراغ لیست بهترین فیلمهای فضایی تاریخ که مردم شدیدا طرفدار این فیلم های علمی تخیلی بودن:

 

والی Wall-E

 

وال Wall

 

اجازه بدید معرفی فیلمهای آخر الزمانی رو از ی انیمیشن شروع کنیم تا ببینید ی انیمیشن هم میتونه بین این همه فیلم خفن برای لیست فیلمهای علمی تخیلی بیاد. وال با یک موضوع شروع میکنه که تقریبا موضوع مشترک 90 درصد فیلمهای علمی تخیلی یا فیلمهای فضایی هست و اون جمع آوری زباله های زمینی و انجام این کار به صورت روزمره هست. این ربات تمام کارهای شخصی خودشو انجام میده، یعنی از شارژ کردن باتری خودش بگیر تا تمیز کردن اتاقی که داره و تعمیر خودش اما نقطه اوج داستان زمانی هست که وال با یک ربات دیگه آشنا میشه و این سرآغاز ماجراجویی این ربات هست.

 

جاذبه Gravity

 

جاذبه Gravity

 

دو فضانورد پس از یک حادثه که آنها را در فضا سرگردان می کند برای زنده ماندن با یکدیگر همکاری می کنند. از اون دسته فیلمهای فضایی خفن که نفس شما رو بند میاره و هر لحظه با خودتون میگید اصلا دوست ندارم جای این آدم باشم. در کل تمامی فیلمهای فضایی و فیلمهای علمی تخیلی یک بخشی بعنوان فروپاشی بدون اتمام دارن که ی اتفاقی میفته و شما میگید دیگههههه تمومه و چرا نیم ساعت از فیلم مونده پس، ولی این اتفاق همه ماجرا نیست و نقش اصلی فیلم قراره برای جونش تمام توانشو بذاره.

 

لایف Life 2013

 

لایف Life 2013

 

گروهی از دانشمندان در ایستگاه فضایی بین‌المللی یک شکل حیات را کشف کرده که به سرعت در حال تکامله و باعث انقراض در مریخ شده و الان تمام حیات روی زمین رو تهدید میکنه. دیدید بازم حیات روی زمین تهدید شد تا شاهد ی فیلم فضایی دیگه هم باشیم. این فیلم در کمال آرامش شروع میشه و ادامه پیدا میکنه اما ی جایی از فیلم ی اتفاقی میفته که ی دفعه شما رو میخکوب میکنه. از اون اتفاق به بعد نه کسی میتونه چیزی بخوره نه جایی بره.

 

مریخی The Martian

 

مریخی The Martian

 

یک فضانورد پس از اینکه تیمش او را مرده فرض می‌کنند در مریخ گیر می‌افتد و باید با تکیه بر نبوغ خود راهی پیدا کند تا به زمین سیگنال دهد که زنده مانده و تا زمانی که بهش کمک برسه زنده بمونه. میشه از مریخی بعنوان ی فیلم فضایی خفن نام برد که در زمان انتشار این فیلم، کل جهان رو درگیر کرد و تا ی مدت تمام سوالا از مت دیمن بازیگر اصلی این فیلم، در مورد فیلم مریخی بود و گذشته و زندگی شخصی مت برای هیچکس مهم نبود و تجربه ای که مت دیمن از این فیلم داشته خیلی برای خبرنگارای اون زمان مهم بود.

 

آپولو Apollo 13

 

آپولو Apollo 13

 

ناسا باید یک استراتژی برای بازگرداندن ایمن آپولو 13 به زمین پس از آسیب دیدگی بزرگ و داخلی فضاپیما طراحی کنه که جان سه فضانورد را به خطر میندازه که هرکدوم از این 3فضانورد زندگی شخصی خودشونم درگیر این ماجرا میشه و از لحظه پرتاب فضاپیما تا انتهای فیلم به حدی استرس میگیرید که انگار یکی از اون سه نفر از اعضای خانواده شما هستن با هر اتفاق ناگوار ضربان قلب شما هم بالا میره.

 

بالا رو نگاه نکن Dont look up

 

بالا رو نگاه نکن Dont look up

 

این فیلم شاید یکی از معدود فیلم هایی باشه که درباره نابودی زمین هست و فقط روی زمین فیلمبرداری میشه. در واقع این عامل باعث میشه میزان باور شما برای واقعی بودن فیلم بالا بره و ارتباط بیشتری با فیلم فضایی برقرار کنید.  موضوع فیلم هم به این شکل هست که یک استاد نجوم متوجه میشه که زمین درحال نابودیه و تلاش برای قانع کردن مسئولین و ... بعهده این استاد و بهترین شاگردش میفته.

 

مسافران passengers

 

مسافران passengers

 

این فیلم هم درباره نجان مردم روی زمین هست و درواقع یک سری از مردم روی زمین برای نجات جون خودشون وارد ی سفر طولانی شدن و برای اینکه بتونن این سفر رو تحمل کنن به خواب طولانی رفتن. همه چی طبق برنامه پیش میره بجز کسی که زودتر از بقیه بیدار میشه میفهمه کلی راه مونده و هیچکس بجز اون دچار این اختلال نشده و این بلا فقط سر اون اومده اما ادامه ماجرای این فیلم علمی تخیلی واقعا جالبه که حتما باید ببینید.

 

میان ستاره ای Interstellar

 

میان ستاره ای Interstellar

 

وقتشه بریم سراغ خفن ترین فیلم فضایی یا بهترین فیلم علمی تخیلی که بیشترین میزان رضایت بین بینندگان هم داشته. تیمی از کاوشگران از طریق یک کرم چاله در فضا سفر می کنند تا از بقای بشر مطمئن بشن. کل داستان این فیلم درباره مردیه که یک دختر و یک پسر داره و بزرگترین چالش او برای یافتن حیات در فضا، راضی کردن دخترش برای سفر به فضاست که ممکنه آخرین سفر اونم باشه. کنجکاوی های این مرد باعث میشه با اشخاصی آشنا بشه که از اون بعنوان مهره اصلی برای نجات مردم باقی مونده روی زمین استفاده کنن.

 

بازی برای عاشقان منظومه شمسی

 

اتاق فرار انیگما بدلیل دیدن همین عشق به فیلم های فضایی و علاقه به داستان های تخیلی بین مردم، تصمیم به ساخت ی اتاق فرار با موضوع نجات مردم باقی مونده روی زمین گرفته و این بازی در ایران مال افتتاح شده که شدیدا با استقبال مردم مواجه شده. پس برای حضور تو ی فضایی مثل مریخ و ماه و ... نیاز نیست سوار فضاپیما بشید. کافیه خودتونو برسونید به اتاق فرار ایران مال و برای بازی نجات سولاریس آمادگی خودتونو نشون بدید. راستی اینم بگم که برای اتاق فرار نجات سولاریس با آمادگی بدنی بالا بیاید.

 

منبع: اتاق فرار انیگما

 

میزان محبوبیت (1)

به این مقاله امتیاز دهید

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید
09120030269 09120036614