این افراد رو اتاق فرار نبرید

این افراد رو اتاق فرار نبرید

ورود چه افرادی به اتاق فرار ممنوع است؟

ورود به اتاق فرار ممنوع

 

اتاق فرار یک تفریح سرگرم‌کننده و جذاب است که می‌تواند اوقات خوشی را برایتان ایجاد کند. اما این سرگرمی برای همه‌ی افراد مناسب نخواهد بود. در واقع افرادی که ترس‌های خاصی دارند یا دچار هیجان شدید و استرس هستند نباید وارد اتاق فرار شوند. در این مطلب خواهیم گفت که چه افرادی نباید وارد اتاق فرار شوند و سوال اصلی اینجاست که ورود چه افرادی به اتاق فرار ممنوع است؟ 

 

ورود چه افرادی به اتاق فرار ممنوع است؟

 

 

افرادی که ترس از فضای بسته دارند

 

کلاستروفوبیا

 

کلاستروفوبیا

 

اگر شما جزو افرادی هستید که فوبیا یا ترس از فضای بسته دارید، هرگز نباید وارد اتاق فرار شوید. این فوبیا که کلاستروفوبیا نام دارد در واقع حس بدی را در فضای تنگ و تاریک به فرد منتقل خواهد کرد. البته بد نیست بدانید که اتاق‌های فرار با ایمنی بالا طراحی شده‌اند و خطری برای افراد نخواهند داشت اما اگر از این فوبیا رنج می‌برید نباید به سراغ این سرگرمی بروید زیرا قطعا آزرده خواهید شد و ممکن است در اتاق های کوچک با تعدادی افراد دیگر احساس خفگی به شما دست دهد.

 

 

افرادی که دچار سردرگمی در حل معما هستند

 

اگر ذهن شما از معما‌ها و سرنخ‌ها سر در نمی‌آورد و از حل پازل بیزار هستید یا به قولی حتی نمی‌توانید یک گره را باز کنید، بهتر است به سراغ اتاق فرار نروید زیرا دچار سردرگمی در اتاق فرار خواهید شد و اهداف و چالش‌ها شما را آزرده خواهد کرد. تمام اتاق فرار پر شده از سرنخ‌ها و معما‌ها که اگر قادر به حل آن‌ها نباشید سرخورده خواهید شد. در واقع بد نیست بدانید که این اتاق به طور کلی با روحیه‌ی افراد ماجراجو سازگار بوده و اگر از این روحیه برخوردار نیستید به سراغ این سرگرمی نروید.

 

 

افرادی که از حبس شدن وحشت دارند

 

اتاق فرار اغلب به این صورت طراحی شده که تا وقتی معما‌ها را حل نکنید نمی‌توانید از آن‌ خارج شوید. در برخی موارد نیز درب اتاق فرار شما قفل می‌شود و باید راه حلی برای خروج خود از اتاق فرار پیدا کنید. از سوی دیگر طبق قانون برخی اتاق‌های فرار در وسط بازی نمی‌توانید از اتاق خارج شوید در نتیجه اگر از حبس شدن در یک اتاق کوچک وحشت دارید هرگز به سراغ این سرگرمی نروید زیرا شما را آزرده خاطر خواهد کرد و برایتان لذتبخش نخواهد بود. مانند اتاق روانی

 

 

افرادی که از اکتور بازی و تاریکی می‌ترسند

 

ترس از تاریکی

 

اتاق‌های فراری که با تم ترسناک طراحی می‌شوند، قطعا تاریکی مطلق و معمولا بازیگرانی (اکتور) با لباس‌ها و گریم ترسناک دارند که این افراد شما را دچار ترس و وحشت خواهند کرد یا حتی شما را لمس می‌کنند. پس اگر جزو افرادی هستید که از این فضا می ترسید، تا جای ممکن حداقل سعی کنید اتاق فرار ترسناک را از لیست سرگرمی‌های خود حذف کنید. پس قبل از اینکه وارد اتاق فرار شوید، به درستی سرگرمی مورد نظرتان را انتخاب کنید تا دچار ترس و وحشت نشوید.

 

 

افرادی که به اندازه‌ی کافی باهوش نیستند

 

این بازی مستقیما با هوش شما در ارتباط است در نتیجه باید ذهن معمایی و کارآگاهی داشته باشید تا بتوانید سرنخ‌ها را دنبال کرده و معما‌ها را حل کنید. به قولی باید به قدری باهوش باشید تا توانایی حل مسائل موجود در اتاق فرار را داشته باشید. سرنخ‌های موجود در اتاق فرار مانند پازل‌هایی که در کودکی حل می‌کردید یا جدول‌های موجود در مجلات نیستند در نتیجه باید واقعا ذهن قوی و باهوشی داشته باشید تا بتوانید از اتاق فرار پیروز بیرون بیایید. اگر نتوانید معماهای داخل اتاق فرار را حل کنید ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست دهید در نتیجه بهتر است قبل از رزرو اتاق فرار بدانید که اگر به اندازه‌ی کافی برای حل معماها باهوش نیستید وارد این اتاق نشوید و به سراغ سرگرمی‌های دیگری بروید.

 

 

افرادی که شکست را نمی‌پذیرند

 

ترس از شکست

 

اگر جزو افرادی هستید که از شکست در یک بازی بسیار آزرده می‌شوید و ذهن شما چیزی جز پیروزی را نمی‌پذیرد، باید بگوییم که این سرگرمی مناسب شما نیست. در این سرگرمی در مواردی احتمال پیروزی شما بسیار کم خواهد بود در نتیجه باید آماده‌ی شکست هم باشید. اما اگر از جمله افرادی هستید که شکست شما را بسیار ناراحت می‌کند به اتاق فرار نروید. البته همه‌ی این‌ها بستگی به توانایی شما در حل مسئله دارد. برخی از تیم‌ها در همان دقایق اولیه می‌توانند معماها را حل کنند و از اتاق فرار پیروز بیرون بیایند. اما برخی دیگر تا پایان بازی سردرگم هستند و هرچه به پایان بازی بیشتر نزدیک می‌شوند قدرت تصمیم‌گیریشان کاهش می‌یابد. به هر جهت در این اتاق باید بتوانید کار تیمی را مدیریت کنید و اگر شکست خوردید، آن را بپذیرید و به اتاق فرار به چشم یک سرگرمی نگاه کنید.

 

منبع: اتاق فرار انیگما 

میزان محبوبیت (0)

به این مقاله امتیاز دهید

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید
09120030269 09120036614