کدوم اتاق فرار پرطرفدار ترینه؟

بازی های فیزیکی-ماجراجویی

بازی های فیزیکی و واقعی دوباره قیام کردن تا جایگاه خودشونو از بازی های کامپیوتری و دنیای مجازی پس بگیرن! باور ندارید؟ پس لازمه با هم یه نگاهی به آماری که سایت escape-rooms از روند رشد محبوبیت بازی اتاق فرار در سراسر جهان بدست اورده بندازیم!

اتاق فرار یه فعالیت تفریحی نسبتاً جدیده که تو سال‌های اخیر رشد واقعاً چشم‌گیری داشته. وب سایت نوظهور escape-rooms در اولین سرشماری سراسری که در جهان داشته، تونسته یه لیست 1040 تایی از مجموعه های فعال در زمینه اتاق فرار پیدا کنه و صفحه ای رو به هرکدوم از اونها اختصاص بده. تو قدم بعدی، آماری رو بدست اوردن که نشون می‌ده چه کشورهایی بیشترین تعداد اتاق های فرار رو دارن، تراکم اتاق های فرار نسبت به جمعیت کشورهای مختلف به چه شکل هست و چه اتاق هایی با چه تم و داستانی، مراجعین رو بیشتر از همه هیجان زده می کنه! راستی، شما ترجیح می‌دید تو کدوم داستان قرار بگیرید؟

اتاق فرار ، یک تفریح جهانی

همونطور که گفته شد، حداقل 1040 مجموعه اتاق فرار در بیش از 619 شهر دنیا وجود داره که می تونید بهشون مراجعه کنید! ایالات متحده آمریکا با 243 مجموعه، صاحب بیشترین تعداد مجموعه اتاق فرار هست، بعد از اون کانادا با 92 مجموعه و انگلستان با 66 مجموعه، پیشتازان این صنعت تفریحی هیجان انگیز هستن! البته جالبه که بدونید با وجود اینکه انگلستان دارای بیشترین اتاق های فرار در قاره اروپاست، اما اگه تراکم امکانات تفریحی بر اساس جمعیت یک کشور رو عاملی مهم بدونیم (که هست!)، کشورهای اروپایی دیگه ای مثل هلند، مجارستان، استونی و قبرس، صاحب بالاترین عددها در مورد تراکم اتاق های فرار نسبت به جمعیتشون هستن که این می تونه نشون دهنده نقش این فعالیت تفریحی در جذب توریست برای این کشورها باشه!

محبوب ترین داستان ها!

اما چه داستان هایی توی اتاق های فرار از همه متداول تره؟ آمار بدست اومده نشون میده که 30% از داستان ها مربوط به فرار از یه جای ناخوشاینده! در اغلب مواقع این جای ناخوشایند ظاهر یه سیاه‌چال یا زندان رو داره! دومین گزینه محبوب مربوط به اتاق هایی هست که داستان خاصی ندارن و فقط بحث حل معماها و فرار کردن از اتاق مطرحه. این گروه 16% اتاق ها رو تشکیل می‌دن! از دید طراحان اتاق های فرار، سومین نوع پرطرفدار اتاق ها، اونهایی هستن که بازیکن ها طی داستان با عوامل فراطبیعی مثل روح یا موجودات ناشناخته مهاجم مواجه می‌شن! (8%) بعد از اینها، اتاق هایی که تم جاسوسی، کارآگاهی و آدم‌ربایی دارن هم جزو اتاق های مطرح و پرطرفدار محسوب می‌شن. توی این دسته از اتاق ها معمولاً یا با یه پرونده قتل که باید رمزگشایی بشه مواجهید و یا باید یه بمب رو خنثی کنید!

چیزی که بین همه این آمار و ارقام واضحه اینه که اتاق فرار بعنوان یه تفریح مهیج و سرگرم کننده داره هر روز بیشتر از قبل مورد توجه عموم قرار می‌گیره و از این به بعد این بازیکنا هستن که از سازنده های اتاق های فرار انتظار دارن تا داستان های جدیدی با معماهای جدید پیش روی اونا قرار بدن که اونا رو حسابی درگیر خودش بکنه، به چالش بکشه، بترسونه و حسابی به وجد بیاره!

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید
09120030269 09120036614