اتاق فرار خطرناک | آسیب در اتاق فرار | نگرانی از حضور در اتاق فرار | انیگما

خطر در اتاق فرار


آیا اتاق‌های فرار خطرناک هستند

یک سوال رایج در بین بازدیدکنندگان تازه وارد اتاق فرار این است که آیا اتاق فرار خطرناک است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویییم که اتاق فرار از فعالیت‌های بدنی روزانه خطرناک‌تر نیست. در حقیقت، اتاق‌های فرار قانونی، اساساً با در نظر گرفتن امنیت بازدیدکنندگان ساخته می‌شوند. طراحی عالی اتاق فرار، تضمین می‌کند که هیچگونه خطری بازدیدکنندگان را تهدید نخواهد کرد و محیطی امن و دوستانه برای سرگرمی و بازی خواهد بود.

اتاق فرار خطرناک

باید نگران حضور در یک اتاق فرار باشیم؟

اتاق‌های فرار غالباً به منظور شبیه سازی «در دام افتادن افراد» طراحی شده‌اند و این موضوع باعث ایجاد حس ترس خواهد شد. اما واقعیت این است که اتاق‌های فرار از امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند و مخصوصا در ایران به امنیت بازدیدکنندگان اهمیت زیادی داده شده است. البته در برخی موارد ایجاد حس ترس و وحشت، بخشی از این تجارت است تا علاقه‌مندان به حضور در این مراکز جذب شوند.

آسیب در اتاق فرار

مراکز اتاق فرار قصد ندارند تا با طراحی یک اتاق فرار به مردم آسیب برسانند، بلکه هدفشان آن است که تجربه‌ای متفاوت از سرگرمی و هیجان را برای علاقه‌مندان به ارمغان آورند. از سوی دیگر اتاق‌های فرار نه‌تنها خطرناک نیست بلکه محیطی برای بالا بردن برخی توانایی‌ها است. برای مثال در اتاق فرار، توانایی شما در کار تیمی افزایش خواهد یافت، دقت و تمرکزتان بیشتر خواهد شد و قدرت حل مسئله در شما بهبود می‌یابد.

خطر در اتاق فرار

برای اینکه از امنیت اتاق‌های فرار اطمینان حاصل کنید، می‌توانید با کارکنان آن مرکز صحبت کند و اطلاعیه‌های ایمنی یک مرکز را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید قبل از ورود به اتاق‌ها، ترس‌های خود را با کارکنان یک اتاق فرار مطرح کنید تا پس از تایید آن‌ها با خیال راحت به بازی با دوستان و هم‌تیمی‌ها بپردازید.

فراموش نکنید که اتاق فرار با اتاق وحشت متفاوت است و به طور کلی هدف آن ترساندن یا خطرناک بودن نیست. در نتیجه نیازی نیست تا نگران امنیت این مکان جذاب و هیجان‌انگیز باشید. اتاق فرار به گونه‌ای طراحی شده که پر از کارهای تیمی، فعالیت‌های فکری و بدنی و چالش‌های قابل حل با ایمنی بالا است. در حقیقت اگر اتاق‌های فرار خطرناک باشند یا امنیت مورد نیاز بازدیدکنندگان را فراهم کنند، خیلی زود طرفداران خود را از دست خواهند داد و بازدیدکنندگان هرگز به اتاق فرار باز نخواهند گشت. اما یکی از اهداف مهم اتاق فرار آن است که بازدیدکنندگان پس از یک تجربه سرگرمی در این اتاق، مجددا به اتاق فرار بازگردند و اتاق‌های فرار مختلف را تجربه کنند.

مجموعه اتاق فرار انیگما

اتاق فرار(Escape room)  یک بازیِ فیزیکی - ماجراجویی است. در این بازی، تیم‌ها در قالب گروه‌های 3 تا 5 نفره تشکیل شده و داخل اتاق فرار می شوند. در، پشت سر آنها قفل شده و بازیکنان می بایست با پیدا کردن سرنخ‌ها، حل کردن معمّاها، از سر گذراندن چالش‌هایی که برای آنان طراحی شده و در قالب کار گروهی ظرف مدت 60 دقیقه راه خروج از اتاق فرار را پیدا کرده و از آن خارج شوند. برای حل کردن معماهایی که در حین بازیِ اسکیپ روم با آن‌ها مواجه میشوید، نیاز نیست خیلی باهوش یا قوی باشید و یا حتی تحصیلات عالیه داشته باشید، فقط کافیست کمی خلّاقیت داشته باشید، استدلال کنید و از همه مهمتر در کار گروهی موفق عمل کنید.

آسیب در اتاق فرار

ترکیب معمّاهای منطقی، کار تیمی و رمزآلود بودن فضایِ این بازی، باعث شده تا اسکیپ روم به عنوان یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های خانوادگی و دوستانه به شمار بیاید. در دنیا بیش از 3500 اتاق فرار با سناریوهای مختلف وجود دارد به طوری که اکثر کشورها میتوان این تفریح هیجان‌انگیز را یافت و این گستردگی، اسکیپ روم را به پرطرفدارترین بازی واقعی(real) در دنیا تبدیل کرده.

مجموعه اتاق فرار انیگما متشکل از تیمی خلاق، توانمند وحرفه‌ای، تلاش نموده است تا بارعایت استانداردهای بین المللی چه به جهت طراحی پلان بازی و چه به جهت طراحی داخلی و فضاها، ساعتی خوش را برای شما، دوستان و خانواده‌تان رقم بزند.


نظرات کاربرانشرکت طراحی سایت: ره وب