انواع اتاق فرار | به همراه داستان بازی | رزرو آنلاین

انواع اتاق فرار


انواع اتاق فرار

شاید اسم انواع اتاق فرار که به گوشمون میخوره اولین چیزی که ذهنمون میرسه یک فضای خیلی ترسناک باشه اما این تفکر کاملا غلطه. اتاق فرار میتونه انواع مختلفی داشته باشه و بطور کلی هیچ محدودیتی برای نوع یا تم اتاق فرارها وجود نداره در این مطلب تصمیم به معرفی چند تا از محبوب ترین تم های اتاق فرار رو داریم

فرار از یک وضعیت بد

فرار از یک وضعیت بد میتونه همون بازی های ترسناک باشه که معمولا در این اتاق فرارها ما درحال پیدا کردن راهی برای نجات جان خودمون و دوستامون از یک قاتل،زامبی یا یک خانه تسخیر شده هستیم که معمولا یک بازیگر ترسناک هیجان بازی رو برامون به بیشترین حد ممکن میرسونه تا حل کردن معماها برامون سخت تر باشه و یه چالش درست و حسابی رو تجربه کنیم

اگر به این سبک از بازی علاقه دارید روی دکمه های زیر کلیک کنید

اتاق فرار روانی          اتاق فرار کلبه وحشت

تحقیق روی یک جرم

در این نوع از اتاق فرار شما همزمان با حل معما ها و انجام دادن چالش ها با وظیفه رسیدگی به یک جرم مثل قتل وارد محل وقوع حادثه شده اید و حین بازی موظف به پیدا کردن آثار جرم نیز هستید در این نوع از بازی ها معمولا با پیدا کردن مجرم مسیر خروج از اتاق فرار هم پیدا میشود و زمانی که موفق به شناخت و یا دستگیری مجرم شوید برنده بازی هستید

اگر به این سبک از بازی علاقه دارید روی دکمه زیر کلیک کنید

اتاق فرارقتل مرموز

جلوگیری از یک جرم

در این نوع بازی شما به عنوان افراد متخصصی برای جلوگیری یک جرم یا یک واقعه وارد محل میشوید مانند سرویس امنیت پرواز که بطور مثال با حل معما ها و انجام چالش ها از یک هواپیماربایی جلوگیری میکنید و از یک فاجعه جلوگیری میکنید یا حتی ممکن است جهان را نجات بدهید.

اتاق فرارهواپیماربایی

پیدا کردن یک راز

این تم خودش به تنهایی میتونه چندین وچند تم و نوع از اتاق فرار باشه از پیدا کردن راز های تاریخی و تا یافتن راز یک قتل مرموز از آنجایی که در اتاق فرار همه چیز رمزآلود است این تم شدیدا محبوب است تصور اینکه این سبک با سبک های دیگه ترکیب بشه میتونه صد ها اتاق فرار با تم های مختلف بوجود بیاره.

اگر به این سبک از بازی علاقه دارید روی دکمه زیر کلیک کنید.

اتاق فرار هالای پوزان

خنثی کردن بمب

شما وتیمتون در اتاقی گیر افتادید که تا 60 دقیقه آینده منفجر میشه و شما از این موضوع با خبرید باید مدیریت بحران خودتون رو بسنجید و با حفظ آرامش با حل کردن معماها راهی برای خنثی کردن بمب و خروج از اتاق فرار راپیدا کنید.

اتاق فرار فریتز هابر

جاسوس بودن یا جاسوسی کردن

این اتاق فرار میتونه یک سناریو جاسوسی داشته باشه که شما رو به عنوان یه تیم حرفه ایی وترد فضای بازی میکند و شما با پیدا کردن کد ها و مز نگاری آنها درحال جاسوسی یک سازمان یا شخص مهمی هستید که کار شما در نهایت میتونه منجر به یک رویداد مهم بشه.

اتاق فرار هکر

پیدا کردن شخص گمشده

در این سبک از بازی وظیفه شما گشتن نگشته ها و دقت به ندیده شده هاست شاید خیلی حل معما در این سبک مهم نباشه اما توجه به نکات ریز مثل یک کاراگاه حرفه ایی بسایر مهم است سناریو بازی به شما میگوید که باید شخصی را پیدا کنید که ممکن است برای سیاست یا جامعه مهم باشد.

اتاق فرار گمشده

پیدا کردن یک درمان یا یک فرمول

در این نوع از اتاق فرار ممکن است یک بیماری تمام جهان را فرا گرفته باشد و تنها راه نجات زمین شما و تیمتان باشید معمولا این نوع از اتاق فرارها فضای حماسی و حس قهرمانانه به آدم میدهند که حسابی در میان مردم محبوب است و دنیای گسترده ایی دارد.

اتاق فرار پادزهر

انجام دادن یک ماموریت

یکی از انواع اتاق فرار به اینصورت است که شما به عنوان یک مامور ویژه وظیفه انجام دادن ماموریتی را دارید که خیلی ها نتونستن انجامش بدن مانند نجات دادن یک شخص از یک وضعیت بد یا محافظت از شخص یا ارگان خاصی معمولا این تم باید با یکی از تم های قبلی ترکیب بشه تا یک بازی فوق العاده از دلش بیرون بیاد.

اگر به این سبک از بازی علاقه دارید روی دکمه زیر کلیک کنید.

اتاق فرار جنگ

در انتها اینو نباید فراموش کرد که انواع اتاق فرار هیج محدودیتی نداره و همه چیز به خلاقیت شما بستگی داره تا یک تم منحصر به فرد بسازید البته با رعایت اصول طراحی بازی و شرایط موجود.

اگه تجربه ای داشتید حتما برای ما کامنت بذارید.


نظرات کاربرانشرکت طراحی سایت: ره وب