گرون ترین دزدی های تاریخ

گرون ترین دزدی های تاریخ

عجیب ترین سرقت های جهان

دزدی های کلان

 

نمی‌دونم که می‌دونستید یا نه، ولی دزدها هم واسه خودشون نظام رتبه بندی دارن، جوری که باعث میشه بگیم انواع دزدی داره! هر دزدی بر اساس ارزش چیزهایی که می‌دزده رتبه اش تعیین می‌شه! مثلا جیب برها و دله دزدها تو پایین ترین سطر جدول قرار دارن، اون دسته از دزدایی که با فکر و برنامه ریزی و کاملاً مجهز به تکنولوژی های مدرن سرقت، به هوای پول یا جواهرات سراغ خونه های گرون قیمت میرن مسلماً تو رده بالاتری هستن... و اما بالاتر از این هم که می‌ریم، می‌رسیم به گروهی خاص که واقعاً لایق بالاترین رتبه هستن، چون دست کم تو انتخاب سوژه سرقت به شدت متمایز عمل کردن! این دزدان خوش ذوق، سارقان گران قیمت ترین آثار هنری و گنجینه های دنیا هستن به همین دلیل لقب دزدهای خفن رو بهشون دادن!

سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید، ولی بهرحال طبیعیه اگه با دیدن اسم بعضی از شناخته شده ترین آثار هنری تاریخ تو لیست مواردی که دست کم یک بار به سرقت رفتن شاخ در بیارید! ارزش پولی اشیایی که ازشون صحبت می کنیم از ده ها میلیون دلار شروع میشه و تا جایی پیش میره که دیگه نمیشه با پول ارزش بعضی از اونها رو سنجید. از جواهرات قیمتی تا تابلوهای نقاشی مشهور، آثاری که در اصل به موزه ها تعلق دارن، اما طمع سارقان اهل هنر! بعضی از اونها رو به سرنوشتی نامعلوم دچار کرده...

 

ویولن گیبسون استرادیواریوس

ارزش: 15 میلیون دلار

ویولن گیبسون استرادیواریوس

این ویولن فوق العاده ارزشمند یکی از گران قیمت ترین ویولن های دنیاست که در سال 1713 میلادی توسط سازنده ایتالیایی، آنتونیو استرادیواری ساخته شده. در سال 1919 دو بار دزدیده شد! که البته خیلی زود بازیابی شد. یه بار دیگه در سال 1936 توسط یک دلال ساز دزدیده شد، که این بار سارق 50 سال بعد از سرقتش در بستر مرگ نزد همسرش اعتراف کرد. همسرش ویولن رو به مقامات قانونی برگردوند. در حال حاضر نوازنده چیره دست ویولن، جاشوا بل، صاحب این ویولن هست.

 

تابلوی کبوتر و نخود سبز اثر پیکاسو

ارزش: 28 میلیون دلار

تابلوی

این اثر که پابلو پیکاسو در سال 1911 کشیده، یکی از پنج تابلویی بود که در سال 2010 از موزه هنرهای مدرن پاریس ربوده شد! مجموع این پنج تابلو بالغ بر 123 میلیون دلار ارزش داشت که بین اونها تابلوی پیکاسو ارزشمند ترین بود. سارق سال 2011 دستگیر شد (درست خوندید، سارق یک نفر بود!) اما نقاشی های مفقود هیچ وقت پیدا نشدن، سارق هم اعلام کرده بود که موقع فرار از ترسش تابلوها رو داخل سطل آشغال انداخته و صحنه رو ترک کرده!

 

تابلوی گل‌های خشخاش اثر ون گوگ

ارزش: 55 میلیون دلار

تابلوی

تابلویی که گفته میشه ونسان ون گوگ سه سال قبل از اینکه خودکشی کنه (در سال 1887) کشیده، تابحال دو بار دزدیده شده! بار اول در سال 1977 از موزه محمد محمود خلیل در قاهره مصر به سرقت رفت و 10 سال بعد سر از کویت در اورد! بار دوم در سال 2010 دزدیده شد و هم چنان جزو آثار هنری مشهور اما مفقوده متأسفانه! ناگفته نماند که برای یابنده یا کسی که اطلاعاتی به درد بخور در مسیر پیدا شدن این اثر هنری ارائه کنه، مژدگانی 175 هزار دلاری در نظر گرفته شده!

 

 

تابلوی طوفان در دریای جلیل اثر رامبرانت

ارزش: 100 میلیون دلار

تابلوی

شاهکار رامبرانت، نقاش هلندی قرن هفدهم، و تنها منظره دریایی که توسط وی نقاشی شد... این تابلو در مارس 1990 بهمراه 12 اثر هنری بسیار ارزشمند دیگه از موزه ای در شهر بوستون دزدیده شد. مجموع ارزش تمام تابلوها در اون زمان 500 میلیون دلار بود، که این سرقت رو به بدنام ترین سرقت آثار هنری در تاریخ و هم چنین بزرگ ترین سرقت اموال شخصی در سطح جهان تبدیل کرد. چند سال پیش بازرسان اف بی آی اعلام کردن که سارقان این پرونده مرموز شناسایی شدن، اما در قید حیات نیستن! بنابراین تابلوی رامبرانت و سایر آثار همچنان مفقود هستن.

 

تابلوی مونا لیزا اثر داوینچی

ارزش: حداقل 2 میلیارد دلار

تابلوی مونالیزا

تابلو مونا لیزا بدون شک مشهورترین اثر هنری دنیا و لبخند اون پر تکرار ترین لبخند تاریخه! این تابلوی گران بها در سال 1911 توسط یکی از کارمندان موزه لوور از موزه دزدیده شد! سارق زرنگ تا ساعت تعطیلی موزه توی کمد جارو قایم شده بوده و بعد با مونا لیزا فرار می‌کنه! خوشبختانه بعد از دو سال تابلو پیدا شد و مونا لیزا به خونه اش برگشت! با ارزش امروزی دست کم ۲ میلیارد دلار، می‌شه قاطعانه گفت که تابلوی مونا لیزا با ارزش ترین شیء به سرقت رفته در دنیاست!

 

درسته کسایی که چنین دزدی هایی رو انجام میدن، آدم های حرفه ای و باهوشی هستند ولی کسایی هم هستند که به همون اندازه یا شاید هم بیشتر هوش و استعداد برای گیر انداختن این دزدها دارند. اگر مایلید تو حل یکی از سخت ترین و هیجان انگیزترین پرونده های دزدی در جهان، نقشی داشته باشید، توی اتاق فرار انیگما منتظرتون هستیم.

اتاق فرار قابلیت به تصویر کشیدن هرچیزی رو داره و بخاطر ذات معمایی بازی باعث شده خیلی از داستان های دزدی یا قتل تبدیل به بازی بشه و به راحتی از اون بعنوان ی بازی مهیج استفاده کرد. برای همینه که از اتاق قتل مرموز اوایل بعنوان اولین ها در بخش اتاق فرار معمایی یاد میشد اما الان بیشتر از 100 بازی معمایی در کشور وجود داره.

 

منبع: اتاق فرار انیگما

میزان محبوبیت (0)

به این مقاله امتیاز دهید

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید
09120030269 09120036614