فیلم اتاق فرار

فیلم اتاق فرار

فیلم هایی که تا به الان در رابطه با اتاق فرار ساخته شده

بهترین فیلم های اتاق فرار

 

در ژانر ترسناک و معمایی این 10 فیلم یا اشاره مستقیم به اتاق فرار داشته اند یا مربوط به اتاق فرار ساخته شده اند. در این مقاله می خواهیم برای شما تعدادی از فیلمهای اتاق فرار را معرفی و داستان آن را برای شما شرح دهیم.

 

بازی اتاق فرار روانی

 

1-اتاق فرار ESCAPE ROOM (2019)

 

فیلم اتاق فرار

 

چهار دوست که در یک اتاق فرار در لس آنجلس شرکت دارند، خود را گرفتار یک روانی می‌بینند. آنها برای فرار از آنجا کمتر از یک ساعت وقت دارند که پازل مورد نیاز برای فرار از اتاق را حل کنند. اما

 

2-محفظه تمام نشدنیINFINITY CHAMBER (2016)

 

محفظه تمام نشدنی

 

مردی به نام فرانک که در زندانی مجهز به دستگاه‌های پیشرفته به دام افتاده‌ است، باید با استفاده از نبوغ خود، راه فرار از زندان را پیدا کند. فیلم Infinity Chamber که محصول مشترک کمپانی‌های لیتست تریک پروداکشنز و میلوی فیلمز به حساب می‌آید، پس از نمایش در جشنواره سینمایی فنتستیک ۲۰۱۶، جایزه فیلم منتخب تماشاچیان را بدست آورده و سپس در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ به روی پرده سینماهای آمریکا رفته‌است.

 

3- آزمون (2009) EXAM

 

فیلم امتحان

 

هشت کاندیدِ تصاحب شغل ، در یک اتاق، گردِ هم می آیند تا به سئوالات آزمون جواب بدهند و در صورت درست جواب دادن، به شغلِ مورد نظرشان برسند. اما قوانینی که از همان ابتدا، برای این شرکت کننده ها وضع می شود و همچنین صفحه ی خالیِ بدونِ سئوالی که روبرویشان قرار دارد، این امتحان را به امتحان پیچیده ای تبدیل می کند

 

4- اتاق تنفس BREATHING ROOM (2008)

 

اتاق تنفس

 

اتاق تنفس (همچنین به عنوان اتاقی برای نفس کشیدن شناخته می شود) یک فیلم ترسناک محصول سال 2008 نوشته شده و به کارگردانی جان سویتس. یک زن خود را در یک اتاق دربسته با سیزده غریبه می بیند. او که مجبور به انجام یک بازی مرگبار شده است ، سعی می کند بفهمد چه کسی او را ربوده و چرا....

 

5- اتاق فرمت FERMAT’S ROOM (2007)

 

اتاق فرمت

 

چهار ریاضیدان که یکدیگر را نمی شناسند توسط میزبانی مرموز برای حل یک معما دور هم جمع می شوند. آنها متوجه می شوند اتاقی که در آن گرفتار شده اند در حال کوچک شدن است و اگر نتوانند معما را به موقع حل کنند کشته خواهند شد

 

6- خانه ۹ نفره HOUSE OF 9 (2005)

 

خانه 9 نفره

 

۹ غریبه که هیچ ارتباط آشکاری با همدیگر ندارند در یک خانه زندانی شده اند و اتفاقاتی در انتظار این ۹ نفر است ….

 

7- اره SAW (2004)

 

اره 2004

 

سری فیلم‌های «اره» یا «Saw» همواره معجونی از ژانر شکنجه، کاراگاهی و معمایی بوده است. برای کسی که پا به جهان فیلم‌های Saw می‌گذارد خیلی سخت است که هنگام خوردن شام، غذا به سادگی از گلویش پایین برود. به نظر می‌آمد که خالقین این سری فیلم‌ها اهداف شومی در ذهن داشته‌اند. در پس زمینهِ وقایعی واقعا منزجر کننده و غیر قابل تماشا داستانی گیرا قرار گرفته بود.

 

8- اتاق امن PANIC ROOM (2002)

 

اتاق امن

 

فیلم اتاق امن Panic Room داستان مادر و دختری را روایت می‌کند که پس از فاصله گرفتن از زندگی قبلی‌شان به دنبال ساختن زندگی مستقل هستند. مگ آلتمن که به تازگی از همسرِ‌ثروتمندش جدا شده ، همراه دخترش سارا به خانه‌ای جدید در منطقه منهتن نیویورک نقل مکان می‌کنند تا زندگی دونفره تازه‌ای را شروع کنند.

 

9- خانه ای روی تپه ارواح HOUSE ON HAUNTED HILL (1999)

 

HOUSE ON HAUNTED HILL

 

سال 1931 در مؤسسه ی امراض روانی و انا کات قلعه ای زيبا بر فراز صخره ای در کاليفرنيا پس از شورش بيماران بر ضد دکتر و انا کات ساديست او بيماران را در داخل قلعه به دام می اندازد و می گذارد تا زنده در آتش بسوزند زمان حال اولين همسر آستيون پرايس غول پارک های تفريحی شوهرش را متقاعد می کند که برای جشن تولد اولين ساختمان مؤسسه را اجاره کند در حالی که نيرويی مرموز به کامپيوتر استيون راه می يابد و فهرست مهمانان جشن را عوض می کند .

 

10- مکعب CUBE (1997)

 

فیلم cube

 

7 نفر غریبه یک روز وقتی بیدار می شوند خود را تنها در یک ماز مکعبی می یابند. این هفت نفر شامل یک افسر پلیس ، یک دکتر ، یک نابغه ریاضیات ، یک طراح ساختمان ، یک متخصص فرار از زندان و یک بیمار روانی هستند . بعد از اینکه همدیگر را می یابند سعی می کنند به کمک هم و با استفاده از مهارت ها و استعدادهای خاصشان از حقه های کشنده ی خیلی از اتاق های مکعبی رنگارنگ نجات یابند . با استفاده از مهارت های ریاضی لیون ( نیکول دی بوئر ) آنها در جهات شش گانه حرکت می کنند بلکه راهی بر ای خروج بیابند و در همین حین در تلاش برای یافتن پاسخی برای علت زندانی شدن خویش هستند .

ایده‌ی عالی برای اتاق‌های فرار از روی فیلم های اکران شده!

از ابتدا فیلم‌ها الهام‌بخش اتاق‌های فرار بوده‌اند و هنوز هم بسیاری از اتاق‌های فرار بر مبنای فیلم‌ها ساخته می‌شوند یا از فیلم‌ها ایده‌ می‌گیرند. در واقع این ایده از جایی شروع شد که همه‌ی ما علاقه داشتیم تا قهرمان داستان در یک فیلم باشیم. به همین دلیل هم اتاق‌های فرار در میان مردم به محبوبیت‌ بالایی رسیده‌اند. در واقع همه‌ی ما دوست داریم تا در اتاق فرار مانند قهرمان فیلم‌هایی که دیده‌ایم باشیم. برای مثال اتاق فرار جنگل و اتاق فرار آلیس در سرزمین عجایب از جمله محبوب‌ترین اتاق‌های فرار در لس‌آنجلس بوده‌اند. اما دیگر چه فیلم‌هایی برای ایده‌ی اتاق‌های فرار عالی خواهند بود. در ادامه برترین فیلم‌هایی که برای اتاق فرار جذاب هستند را معرفی خواهیم کرد و شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این زمینه اعلام کنید.

 

اتاق فرار کلبه

 

فیلم‌های اسکیپ روم

 

خب تا الان اسم فیلمهای اتاق فرار رو براتون گفتیم و از این به بعد قراره فیلمایی رو به شما معرفی کنیم که میشه از روی سناریو این فیلما اتاق فرار ساخت. آره درست متوجه شدید میشه از روی این فیلما اتاق فرار ساخت.

 

  • فیلم Tron
  • فیلم Alien
  • فیلم The Goonies

فیلم Tron

 

tron

 

فیلم Tron برای ساخت یک اتاق فرار بی‌‌نظیر است. این فیلم در مورد یک مهندس کامپیوتر بوده که به صورت تصادفی یک لیزر با تکنولوژی پیشرفته را فعال می‌کند. طراحی فیلم اصلی متعلق به سال 1982 است اما دنباله‌ی آن در سال 2010 با نام Tron: Legacy منتشر شده که سبک جدیدی از هنرهای علمی تخیلی است. این فیلم به عنوان یک ایده برای اتاق فرار بی‌نظیر است و می‌توان آن را به خوبی گسترش داد.

 

فیلم Alien

 

فیلم Alien

 

فیلم Alien در سال 1979 ساخته شده که خدمه یک سفینه‌ی فضایی برای تعمیر سفینه به فضا رفته‌اند که ناگهان با هیولای مرگبار بیگانه / Alien روبرو می‌شوند. طبق این فیلم، فضانوردان باید به ردیابی و دستگیر Alien بپردازند و این یک ایده‌ی جذاب برای اتاق فرار است. یک اتاق فرار را تصور کنید که در آن سوار یک سفینه‌ی فضایی تجاری Nostromo شده‌اید و قرار است تا با استفاده از دستگاه‌های راداری، به ردیابی Alien بپردازید. این ایده می‌تواند ترسناک‌ترین اتاق فرار باشد اما برای طراحی آن باید هزینه‌ کنید.

 

فیلم The Goonies

 

فیلم the Goonies

 

فیلم The Goonies در مورد کشف یک رمز و راز و جستجوی گنج است. در این فیلم تله‌های انفجاری و ماجراجویی با دوستان را شاهد هستیم و چه کسی دوست ندارد در فیلم The Goonies باشد؟ در فیلم The Goonies کار تیمی را شاهد خواهید بود که این برای یک اتاق فرار عالی است. طراحی این اتاق فرار جستجوی گنج، برای گروه‌ سنی کودکان و نوجوانان بسیار جذاب خواهد بود و برای بزرگسالان نیز سرگرم‌کننده است. یک اتاق فرار با مضمون فیلم The Goonies فرصتی برای پیوند با دوستان است و تجربه‌های ماجراجویانه در کنار آن‌ها را به تصویر می‌کشد درنتیجه بودن در چنین اتاق فراری واقعا لذت‌بخش و خاطره‌انگیز خواهد بود.

 

در جهان بازی اتاق فرار زیادی وجود داره که حتی برخی از آنها سناریو خود را از همین فیلم های اتاق فرار برداشت کرده اند و در بعضی معماها از فیلم اتاق فرار الهام گرفته اند. مجموعه اتاق فرار انیگما پر از این داستان ها و معماهای جذابه که میتونید در بخش رزرو بلیط اتاق فرار اونا رو بخونید.

 

منبع: اتاق فرار انیگما

 

میزان محبوبیت (0)

به این مقاله امتیاز دهید

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید

ماهان ۲۴ تیر ۱۴۰۱

فیلم خانه نه نفر کجا باید تماشا کنیم با تشکر

09120030269 09120036614