در اوقات فراغت چیکار کنیم؟

در اوقات فراغت چیکار کنیم؟

بازی برای اوقات فراغت

اتاق های فرار پر طرفدار

بازی برای اوقات فراغت

 

درسته زندگی بدون کار معنا نداره ولی اگر اوقات فراغت نباشه همون کار میتونه ما رو از بین ببره و به همین دلیله که خیلی از سوالات مردم خلاصه میشه در اینکه برای اوقات فراغت چیکار کنیم و بازی برای اوقات فراغت چی پیشنهاد میدید.

اینکه ذهن شما درگیر انتخاب اوقات فراغت خودتون بشه واقعا چیز عجیبیه چون شما باید با دست باز تفریح آخر هفته خودتون رو انتخاب کنید اما یک سری شرایط از جمله شرایط مالی باعث میشه که نتونید برای انتخاب اوقات فراغت راحت باشید. در حال حاضر بیش از 2800 اتاق فرار در سراسر جهان در دسترس هستند و هر روز اتاق‌های فرار جدیدی ساخته و پرداخته می‌شوند. اما چرا اتاق‌های فرار بهترین انتخاب برای اوقات فراغت ما هستند؟ در ادامه پاسخی ساده و کامل به این سوال خواهیم داد و علت انتخاب اتاق فرار برای اوقات فراغت را بررسی خواهیم کرد.

 

در اوقات فراغت چی بازی کنیم؟

 

بیشتر ما زندگی پرمشغله‌ای را پشت سر می‌گذاریم و بیشتر عمر خود را برای کار، تحصیل، مراقبت از بچه‌ها و ... سپری می‌کنیم. هر یک از ما یک سری مسئولیت داریم که باید روزانه با آنها کنار بیاییم. از طرف دیگر اتاق‌های فرار به ما این امکان را می‌دهند تا از برنامه‌ی روزمره خود خارج شویم و زندگی متفاوتی را به عنوان یک شخصیت دیگر تجربه کنیم. بازی در اتاق فرار معمولا در حدود یک ساعت طول می‌کشد اما تجربه منحصر به فرد و همه‌جانبه‌ای را برای بازیکنان به ارمغان خواهد آورد. در واقع به لطف اتاق فرار، شما از زندگی روزمره و شخصیت خود خارج می‌شوید و دنیایی دیگر را در قالب شخصیتی متفاوت تجربه می‌کنید. اتاق فرار، مردم را به واقعیت دیگری تبدیل می‌کند و احساس بودن در یک فیلم هیجان انگیز یا فیلم ترسناک را برایتان به ارمغان می‌آورد.

 

اتاق فرار در اوقات فراغت

 

بد نیست بدانید که اتاق فرار هیجانی مشابه بازی‌های کامپیوتری را در اختیارتان قرار خواهد داد اما بازی و حضور در اتاق فرار بسیار فراتر و گیراتر از بازی‌های ویدیویی ساده است. در واقع شما به جای اینکه فقط به صفحه‌ی کامپیوتر خود خیره شوید، در دنیایی از بازی حضور دارید و می‌توانید اشیا را به شکل کاملا واقعی لمس کنید. در نتیجه شما شخصیت اصلی یک بازی هستید.

دلیل دیگر محبوبیت اتاق‌های فرار، عشق بی‌نهایت ما به بازی‌ها است. بازی کردن، به طور کلی برنده شدن، پاداش و موفقیت را به همراه دارد و در این راستا شبیه به شرکت در مسابقات ورزشی است. تلاش برای پیروزی نیز از گذشته تا امروز در طبیعت انسان بوده و هست. در واقع ما لذت می‌بریم تا با پیروزی، مورد ستایش و پاداش قرار بگیریم و اتاق فرار این فرصت را در اختیارمان قرار می‌دهد.

از سوی دیگر اتاق‌های فرار برای میل کنجکاوی نیز جذاب هستند. ما انسان‌ها بسیار کنجکاو به دنیا آمده‌ایم و کشف و حل اسرار در خون ما است. ما با حل یک مسئله و مشکل، احساس خوبی نسبت به خود پیدا می‌کنیم. به همین دلیل جای تعجب نیست که بسیاری از افراد، معتاد به حضور در اتاق فرار شوند و برای حل رمز و رازهای بیشتر مدام به اتاق‌ها فرار مختلف سر بزنند.

اتاق فرار به ما این امکان را می‌دهند تا احساس مهم بودن و عضویت در یک تیم را تجربه کنیم. کار گروهی، افزایش اعتماد به نفس و حل رمز و رازها، از جمله مواردی است که افراد را به اتاق فرار مجذوب می‌کند. اتاق‌های فرار با صرف نظر از جنسیت افراد، سن و سابقه، برای هر کسی مناسب هستند و به دانش، هوش یا صلاحیت خاصی احتیاج ندارند. در نتیجه هر فردی می‌تواند در اتاق فرار بازی کند و تجربه‌ی متفاوتی از بازی و سرگرمی را بدست آورد.

 

در اوقات فراغت چه بازی کنیم؟

 

اتاق فرار هیجانی

 

شاید در دنیای واقعی یک سری اتفاقات برای شما نیفتد. بعنوان مثال: شما خود را با دست های بسته در یک اتاق میبینید و باید از آنجا با حل معما خلاص شوید. این اتفاق تجربه ترس، هیجان، اضطراب و نگرانی را به شما می دهد که کمتر در این سبک جدید از زندگی برای ما رخ می دهد.

با حل کردن معما در اتاق فرار نیز یک حس خوشایند برتری و پیروزی به شما دست می دهد.

اگر طرفدار بازی‌های فکری و هیجانی مانند بردگیم هستید اتاق فرار یک فرصت بی‌نظیر برای تخلیه هیجان و همچنین محک زدن هوش و ذکاوت شما در مواقع بحرانی است.

اتاق فرار در واقع یک بازی گروهی است که می‌تواند بین ۴ تا ۱۰ نفر بازیکن داشته باشد. گروه بازکنان وارد اتاقی می‌شوند که دارای تم و داستان مشخص است. برای رهایی از اتاق شما‌ می‌بایست معمای اتاق را حل کنید.

فرآیند حل کردن معمای اتاق فرار برای بیرون آمدن باید در مدت زمان محدود حداکثر یک ساعت انجام شود. به همین خاطر اگر در حین بازی گمراه شوید و یا از مسیر اصلی حل معما خارج شوید مدیر اتاق فرار به کمک شما خواهد آمد.

درست است که شما و هم تیمی هایتان برای رهایی از اتاق فرار زمان محدودی دارید اما این به معنای آن نیست که برای بیرون آمدن از اتاق به زور متوسل شوید. تمام مراحل حل معما و فرار از اناق فکری است و کاملا بدون دخالت قدرت بدنی قابل حل شدن است. پس به جای استفاده از زور باید به ذهن خود رجوع کنید.

 

برای سرگرمی چیکار کنیم؟

 

معماهای اتاق فرار

 

اتاق فرار از آن دست بازی‌هاست که نمی‌توان تنها یا دو نفره انجامش داد. برای حل معما باید یک تیم تشکیل دهید و از فکر و توانایی همه اعضا برای فرار از اتاق استفاده کنید. در غیر این صورت فرار غیر ممکن خواهد بود.

هم چنین تعداد بالا تضمینی برای فرار به موقع شما از اتاق نخواهد بود. برای فرار باید بین اعضای تیم همبستگی و تعامل بالایی باشد. اتاق فرار آزمون خوبی برای تیم ورک و سنجش قابلیت هماهنگی با تیم برای تمام اعضای اتاق است.

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم هر کدام از اتاق‌های فرار سناریو و تم جداگانه ای دارند. از داستان‌های جنایی و پلیسی گرفته تا ماجراهای ترسناک و دلخره آور همه در سناریوهای این اتاق‌ها گنجانده شده اند تا به سلیقه تمام افراد جامعه پاسخ داده شود.

در شهر تهران مراکز زیادی هستند که اتاق فرارهای متنوع با سناریوهای متفاوت ارائه می‌دهند. مجموعه اتاق فرار انیگما با گیم مسترهای پرانرژی و داستان های پر رمز و راز آماده میزبانی از شما عزیزان است.

 

منبع: اتاق فرار انیگما

میزان محبوبیت (0)

به این مقاله امتیاز دهید

اتاق های فرار پر طرفدار

فرم ارسال نظر

لطفا فقط عدد وارد کنید
09120030269 09120036614